top of page

Ettevõtte asutajale võib tunduda missiooni sõnastamine mõttetu. On ju endale hästi teada, mis eesmärgiga ettevõtet luuakse. Uutele töötajatele ja koostööpartneritele on selge ja arusaadav missioon aga väga oluline, et mõista ettevõtte olemust ja eesmärke.

 

Enne harjutuse alustamist meeldetuletuseks, mis vahe on missioonil ja visioonil. Elu näitab, et need kaks asja kipuvad ikka segi minema. Missioon peaks vastama küsimusele: “Miks see ettevõte olemas on?” ja visioon küsimusele: “Kuhu see ettevõte soovib jõuda?”. Ehk siis tõusta Baltimaade turu liidriks kõlab missioonina pisut kentsakalt, samal ajal kui visiooniks sobib ta suurepäraselt.

 

Nüüd aga harjutus.
Alusta küsimusest: “Millega meie ettevõte tegeleb?”. Seejärel küsi: “Miks see oluline on?” ning korda seda küsimust kokku kolm korda. Pane kõik vastused kirja. Nüüd lisa küsimus “Mille poolest me erilised oleme?” ning samuti küsi vastuse kohta: “Miks see oluline on?”. Korda seda küsimust taas peale igat vastust kokku kolm korda ja pane jällegi kõik vastused kirja. Lõpetuseks vaata saadud vastuseid üle ja sünteesi välja kõige olulisem ning sõnasta selle põhjal ettevõtte missioon.

 

Näide.

Missiooni sõnastamine

Üks abistav harjutus, mille abil ettevõtte missiooni kirja panna või olemasolevat üle vaadata. 

 T 520 77 17  / info@brandbook.ee / © All Rights Reserved

bottom of page